Isten a Teremtő...
TERMÉSZET TUDÓSOK ÍGY NYILATKOZNAK ISTENRŐL:
Pascal: A nagy francia matematikus így fejezi ezt ki: „Mint ahogy minden dolog Istenről szól azoknak, akik Őt szeretik, a természet éppen úgy elrejti Őt azok elől, akik nem akarják megismerni” William Hersche, csillagász, akit az állócsillagvilág Kolombuszának neveztek el sok csillag felfedezéséért,ezt mondta:„Minél inkábbkitágul a tudomány területe, annál inkább szaporodnak és cáfolhatatlanabbá válnak azoka bizonyítékok, amelyek egy Teremtő és Mindenható Bölcsesség örök létezéséről tanúskodnak.”„Igaz természetkutató nem lehet istentagadó. Hiszen mi olyan mélyen beletekinthetünk Isten műhelyébe, és annyi alkalmunk van megcsodálni mindentudását, hogy alázattal kell térdet hajtanunk szent világkormányzása előtt” – mondja Mädler a német csillagász professzor.
Simpson, skót orvos – aki először alklmazott a szülészetben kloroformos fájdalomcsillapítót-, közismerten hitben élő keresztyén volt, így tesz bizonyságot: „rendíthetetlen bizalmam egyedül Jézus Krisztusban van!”
Louis Pasteur, francia mikrobiológus és kémikus így vall „Amíg dolgozgatok laboratóriumomban,imádkozom.” Immanuel Kant a új kor nagy filozófusa, méltán kiáltott fel így: “Két dologindít csodálatra: a csillagos ég felettem, és az erkölcsi törvény bennem.”
De álljon itt egy hazai példa is. Egy alkalommal a galyatetői csillagvizsgáló vezetőjét kérdezték- Mondja, hogy lehet az, hogy ön, mint természettudós, hisz Istenben? - Ja, barátaim – felelte – nem lehet sokáig tanulmányozni a csillagos ég csodálatos rendjét anélkül, hogy meg ne rendüljön az ember az Alkotó nagyságán! A hit és a természettudomány nem zárják ki egymást, csak éppen különböznek a megközelítési utak, amelyen követőik haladnak. Ha a hívő az Istentől kiinduló utat választja, akire munkájában is szüksége van, akkor a természetet kutató útját végül Istenhez vezeti, mint minden természet-irányítás forrásához.
Samuel Morse, a szikratávíró feltalálója így vall: “Kisérleteim közben imádkoztam, Istentől kértem több világosságot. Tanulmányaimért több kitüntetést kaptam Amerikából és Európából is, de sosem gondoltam, hogy az én érdemeimről volna szó. Az elektromosság is Isten ajándéka.”Sokan nem tudják, hogy a legelső távirat, amit Morse a találmánya kipróbálásaként repített, ez volt “Imé, milynagy dolgot cselekedett Isten!” Amikor pedig - még életében -, New Yorkban felállították a szobrát, ünnepi beszédét a115. zsoltárral kezdte:”Ne nekünk, Uram, ne nekünk, hanem a Te nevednek szerezz dicsőséget!”„Fiam, ha megfogadod mondásaimat, és parancsaimat magadba zárod, ha figyelmesen hallgatsz a
bölcsességre, és szívből törekszel értelemre, bizony, ha bölcsességért kiáltasz, és hangosan kéred az értelmet, ...akkor megérted, mi az Úr félelme, és rájössz, mi az istenismeret” (Péld 2, 1-5) De nemcsak a természettudósok, hanem népünk történelmének nagyjai is tanítanak minket.
Széchenyi István emlékirataiban lapozva olvastam, mit írt neki édesatyja:„Jézus Krisztus élete és tanítása legyen a támasz, mellyel a férfikort elérni és vénségedben magadat fenntartani törekedjél. A pénzt úgy tekintsd, hogy az nálad csak letétben van és semmiképpen sem a te tulajdonod, s egykor nem azt fogod Isten ítélőszéke elé vinni, hanem csak abból való számadásodat. – Légy igazságos, emberséges jobbágyaid iránt, légy szolgáidnak jótevője, az özvegyek és árvák gyámolítója
Kommentáld!